Кого лікує Рибаков?

Кого лікує Рибаков?

14 грудня народний депутат Ігор Рибаков зареєстрував у Верховній Раді законопроект № 3622 про внесення змін до Податкового кодексу щодо забезпечення надходжень від використання земельних ділянок до місцевих бюджетів. Депутат вважає, що правильний розподіл податкових надходжень до місцевих бюджетів забезпечить збалансований розвиток регіонів України. Це особливо актуально для депресивних північних районів Чернігівщини, якими опікується Рибаков.

Загалом за 2013 рік народним депутатом було внесено 11 законопроектів, п'ять з яких стосувались земельних питань та розвитку аграрного сектору, один – створення умов для повернення культових споруд релігійним громадам. Жоден з них поки що не став нормативним актом.

Останнім часом активізувалась діяльність Рибакова щодо надання медустановам міні-аптек для невідкладної допомоги. До складу таких аптечок увійшло близько 200 найменувань препаратів, серед яких і дорогі кардіологічні, гастроентерологічні та педіатричні препарати. Це вже друга акція депутата на підтримку місцевої медицини: у минулому році Рибаков виділяв кошти на придбання велосипедів для сільських фельдшерів.

Обов'язковою умовою є те, що надані депутатом ліки сільські медпрацівники мають право застосовувати лише для невідкладної, термінової допомоги. Постає питання: скільки таких термінових випадків трапляється у сьогоднішніх селах депресивних районів? Більшість їх мешканців до лікарні звертаються раз на кілька років. І то скоріше у рамках стаціонарного лікування у медичних закладах. Як правило, коли трапляється терміновий випадок – гіпертонічний криз, складне отруєння або травма, перша допомога надається місцевим фельдшером. Але вона здійснюється не „дорогими кардіологічними, педіатричними та гастроентерологічними препаратами", а введенням перевіреної „трійчатки", промиванням шлунку чи обробкою та перев'язкою ран. Надалі хворого переміщають у стаціонар під нагляд лікарів.

Жителі сільської місцевості вже повідомляють про те, що якщо у разі підвищення тиску або прояву якихось інших симптомів вони звертаються до фельдшерів, їм відмовляють у наданні безкоштовних „рибаковських" ліків, бо випадок не є „невідкладним".

Питання знову набуває статусу риторичного: чи не ефективніше виглядала б депутатська діяльність, якби натомість таких акцій вони б активно займались законотворчою роботою – щоб наш парламент нарешті почав приймати рішення, дійсно спрямовані на покращення життя народу, зокрема забезпечення людям нормального медичного обслуговування?

Передивились 1743 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Опубліковано в Блоги користувачів
Світлана Томаш

Відповідальний секретар міськрайонної газети "Новини Городнянщини". За освітою -- педагог. У журналістиці працюю 15 років. Член Національної спілки журналістів України. Категорично позапартійна. Не виявляю особистих симпатій до жодної з партій, народних депутатів чи інших формувань. Тому, вважаю, мої оцінки їхньої діяльності є неупередженими, досить об'єктивними, сформованими з точки зору пересічних громадян.

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів

Люди в цьому діалозі

Коментарі (6)

Чати з гостями

  • Чат з Олександром Сушком

    5Чат із науковим директором Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, національним координатором в Україні Форуму громадянського суспільства Східного Парнерства - Олександром Сушком відбувся 21 листопада 2013 року!

    Ми вдячні нашому гостю та читачам за увагу до цього проекту! 

Переглянути всі чати

Ми в інтернеті