Чат з Олександром Сушком

5Чат із науковим директором Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, національним координатором в Україні Форуму громадянського суспільства Східного Парнерства - Олександром Сушком відбувся 21 листопада 2013 року!

Ми вдячні нашому гостю та читачам за увагу до цього проекту! 

Чат

Максим:
Доброго дня, пане Олександр, скажіть, будь-ласка, як донести до людей, які памятають Радянський союз і життя у ньому як щось "ідеальне", що Європейський союз і життя у ньому не гірше.
Дата створення: 21.11.2013 14:54
Олександр Сушко

Треба допомагати людям подорожувати, читати. Але молодість тих людей не повернеш, тому ностальгувати все одно будуть

Ольга:
Доброго дня. Чи може призвести непідписання угоди про асоціацію до ізоляції України, припинення допомоги з боку ЄС, введення санкцій, заборони на в'їзд для чиновників...?
Дата створення: 21.11.2013 14:40
Олександр Сушко

До певної "м"якої" ізоляції. Ніхто із європейських чи світових лідерів не приїде в Київ. Візити навіть міністрів закордонних справ стануть рідкісними. Ніхто не запрошуватиме очільників держави у провідні столиці, за винятком участі у стандартних самітах міжнародних організацій. Долпомога ЄС і так зараз суттєво скорочена через невідповідність законодавства про держзакупівлі та держслужбу європейським стандартам. Персональних санкцій на даному етапі не буде, але керівництво держави буде визнано недоговороздатним і відносини скоротяться до мінімуму

Віталій:
Вітаю, пане Олександре! Які, на Вашу думку, групи інтересів, що сьогодні функціонують в Україні, найбільше впливають на ситуацію щодо невизначеності влади стосовно угоди про Асоціацію. Точніше кажучи: хто гальмує процес?
Дата створення: 21.11.2013 14:33
Олександр Сушко

Сьогодні це особисто президент, який насамперед думає про 2015 рік,  і деякі люди навколо нього, хто вкладає йому в уха дезінформацію стосовно того, що можна очікувати від ЄС (а саме - швидких грошей)

Андрій:
Коли, на Вашу думку, Україна зможе нарешті отримати безвізовий режим з ЄС?
Дата створення: 21.11.2013 14:21
Олександр Сушко

Молдова отримає вже наступного року, хоча отримала від ЄС свій План дій з візової лібералізації (ПДВЛ) на 2 місяці пізніше України (у січні 2011 року). Вони впорались із завданнями, прописаними в ПДВЛ за 2,5 роки, а у нашому випадку є ще декілька невирішених питань. Якщо не буде політичної волі, їх можна виконувати бескінечно, а волі поки немає. Ніхто не дасть безвізовий режим тільки тому, що ми "велика і значуща європейська країна". Треба тиснути на владу, щоб прийняти оновлений антидискримінаційний закон а також створили незалежний антикорупційний орган. Без цього нічого не буде

Василь:
Пане Олександре, за кілька днів до початку Вільнюського самміту відсутня інформація про позицію влади щодо питаня Асоціації. Це підготовка до можливого "Плану Б"?
Дата створення: 21.11.2013 14:20
Олександр Сушко

Станом на сьогодні вони не хочуть підписувати, якщо підписання не буде супроводжуватися наданням значної фінансової допомоги. Чекають, що хтось приїде/подзвонить і пообіцяє кеш без суттєвих умов

Максим:
Доброго дня, пане Олександре. Запитання на перспективу. У разі якщо між Україною та ЄС буде підписано угоду про Асоціацію, то скільки часу, за Вашими оцінками, буде мінімально потрібно Україні для остаточного входження до ЄС? І які галузі української економіки зазнають найбільших втрат за період з моменту підписання до моменту входження у європейське співтовариство? Ваші прогнози?
Дата створення: 21.11.2013 14:11
Олександр Сушко

Угода розрахована на 10 років ( такою є тривалість перехідних періодів по багатьох статтях), а деякі норми впроваджуються аж через 15 років. Тому повне виконання Угоди  за сприятливих обставин - 10-15 років від набуття чинності. Питання про членство може бути поставлене вже в процесі виконання Угоди, але коли суттєва її частина вже буде впроваджена, тобто не раніше, ніж за 5-7 років після початку імплеменації. Гадаю, що ЄС погодиться розглядати питання про членство лише після повного впровадження Угоди. Розгляд заявки, переговори про членство потягнуть на 7-10 років. Отже реалістично-оптимістичний прогноз - членство через 25 років після набуття чинності Угодою

А щодо втрат - вони не носитимуть галузевого характеру. Постраждають найменш конкурентоздатні бізнеси у різних галузях - ті, хто звик користатися штучним перевагами, що створювались адміністративним шляхом під вивіскою "захисту вітчизняного виробника"

Юрій:
Вітаю, пане Олександре. Як Ви бачите діяльність у 2014 році Національної платформи ФГС Східного партнерства?
Дата створення: 21.11.2013 14:10
Олександр Сушко

Зосередженою на досяжних результатах, такою, що має свій виразний голос в суспільстві, краще структурованою.

Ігор:
Доброго дня. 19 листопада у Парижі рахунок був 3-0 не нашу користь. Який рахунок буде у Вільнюсі?
Дата створення: 21.11.2013 14:04
Олександр Сушко

Рахунок непередбачуваний, але ключовим словом буде "автогол"

 

Запропоновані питання

powered by smfaq

Чати з гостями

  • Чат з Олександром Сушком

    5Чат із науковим директором Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, національним координатором в Україні Форуму громадянського суспільства Східного Парнерства - Олександром Сушком відбувся 21 листопада 2013 року!

    Ми вдячні нашому гостю та читачам за увагу до цього проекту! 

Переглянути всі чати

Популярні блогери

Ми в інтернеті