Вбивство у ювілейну ніч

21 вересня Городня святкувала 90-річчя від створення Городянського району та 70-у річницю визволення міста від німецьких окупантів. Районна влада цьогоріч підійшла до святкування дуже виважено і відповідально, тому масове гуляння вдалося на славу: на вулицях міста було людно від дев'ятої ранку до пізньої ночі.

Підприємці широко скористалися наданою їм можливістю заробити копійчину, тому у центрі відбулося скупчення торгових палаток і ларьків, розважальних атракціонів. Закономірно, що до вечора у натовпі з'являлось все більше п'яних. Народ гуляє – це звично. Спиртним на свята торгують на кожному кроці.

Не нехтують перекинути чарчину-другу і деякі водії. Що цікаво, штрафи їх чомусь не лякають. Чи то у провінціальній глибинці місцеві просто не бояться сідати за кермо напідпитку – міліція своя, не чіпатимуть, хіба що на когось заїжджого „нарвешся". Але на те шанси невеликі, тож і гуляємо за принципом „пронесе!".

„Не пронесло" у святкову ніч місцевого підприємця, що утримує невеличкий шинок. Лише кілька днів тому він придбав собі новий автомобіль. У святковий вечір, перебуваючи за кермом, на площі міста він збив п'ятнадцятирічну Марину Паламарчук. Дівчинка разом з подругами якраз переходила дорогу по площі біля спортивної школи. Подружкам поталанило. Марина ж від удару авто загинула на місці. Випускниця дев'ятого класу, вона тільки-но почала навчатись на першому курсі медичного коледжу. На вихідні приїхала додому, щоб взяти участь у святкуванні Дня міста. Не дійшла до центральної площі якихось сто метрів... І це при тому, що рух на вулицях міста було паралізовано, повсюди горіли ліхтарі.

По місту одразу прокотилась звістка про біду. Натовп притих. Свідки трагічної події стверджують, що водій був напідпитку. Як то кажуть – „гуляла душа". Своє слово щодо його винуватості скажуть експертиза та правоохоронні органи. Але яким би не був їхній вердикт, громадськість виносить свій вирок: сів за кермо п'яний – став потенційним вбивцею. І він є справедливим. Можна знайти сотню пом'якшуючих обставин для водія, але біль материнського серця від втрати єдиної доньки не послабить ніщо.

Чому в Україні то тут, то там трапляються схожі випадки? Чи не тому, що система покарань за скоєння подібного злочину є досить лояльною? Збив людину натерть – відсидів (це в найсуворішому випадку) 7 років, а то й значно раніше під амністію потрапив, і живи собі, спокійно дивись у очі тим, у кого забрав сенс життя. Або, якщо маєш достатні зв'язки – будуть численні апеляції, доки згорьовані родичі не втомляться роками судитися і припинять вимагати покарання. Тоді можна й умовним строком відбутися. Допоки ж так триватиме, скільки нам можна боятися за свою безпеку і життя своїх дітей?

... Сьогодні плаче небо. Городня прощається з Маринкою Паламарчук. Їй було тільки п'ятнадцять....

Передивились 4428 разів
Оцініть матеріал!
(15 голосів)
Опубліковано в Блоги користувачів
Світлана Томаш

Відповідальний секретар міськрайонної газети "Новини Городнянщини". За освітою -- педагог. У журналістиці працюю 15 років. Член Національної спілки журналістів України. Категорично позапартійна. Не виявляю особистих симпатій до жодної з партій, народних депутатів чи інших формувань. Тому, вважаю, мої оцінки їхньої діяльності є неупередженими, досить об'єктивними, сформованими з точки зору пересічних громадян.

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів

Люди в цьому діалозі

Чати з гостями

  • Чат з Олександром Сушком

    5Чат із науковим директором Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, національним координатором в Україні Форуму громадянського суспільства Східного Парнерства - Олександром Сушком відбувся 21 листопада 2013 року!

    Ми вдячні нашому гостю та читачам за увагу до цього проекту! 

Переглянути всі чати

Ми в інтернеті