Судові засідання у справі депутата Багрінцева будуть закритими

Підозрюваний у вбивстві депутат стверджує, що присутність на суді журналістів принизить його честь та гідність, а справу проти себе вважає політично вмотивованою.

Оболонський районний суд провів попереднє судове засідання за підозрою 26-річного депутата Ніжинської міської ради Максима Багрінцева в убивстві 51-річної жінки.

На початку засідання представник державного обвинувачення зачитав клопотання про приєднання до справи трьох томів кримінального провадження. Серед списку зачитаних документів збереглися чек та накладна від знаряддя вбивства – молотка.

Захисник постраждалої сторони – рідної сестри Наталії – подав до суду клопотання про повернення справи до прокуратури і перекваліфікацію скоєного Багрінцевим правопорушення з убивства (ч.1 ст.115 КК України) в умисне вбивство з особливою жорстокістю (ч.2 п.4 ст.115 КК України). Це клопотання захисник пояснює способом убивства: нанесення 14 ударів молотком по голові, що спричинило жертві великі страждання.

Сестра загиблої, яку визнано постраждалою стороною, розповіла про те, що жертву Багрінцева ховали в закритій труні, а дітям загибель матері завдала непоправної травми психіки.

Підозрюваний у вбивстві депутат під час судового засідання демонстрував неповагу до суду і не вважав за потрібне навіть підводитися, коли до нього зверталися представники Феміди. Перше, про що почав говорити підозрюваний депутат, було те, що кримінальне провадження проти нього є суто політичним, пов'язане воно з колишнім Ніжинським міським головою, якого теж засуджено, проте за хабар. Багрінцев сказав, що заперечує проти присутності на засіданні суду ніжинських журналістів, оскільки саме вони винуваті в тому, що він опинився за ґратами.

Далі підозрюваний у вбивстві депутат, який до того ж зізнався у скоєному, твердив, що розголошені під час судових засідань обставини завдадуть непоправних збитків його честі, гідності, діловій репутації перед ніжинськими виборцями та колегами-депутатами.

Захисник Багрінцева вказував на певні недоліки слідства і просив повернути справу до київської прокуратури для їх усунення.

Після нарадчої кімнати суд оголосив рішення, в якому він прислухався до думки опозиційного депутата та його захисника. Вирішено продовжити розгляд справи за обвинуваченням Багрінцева у кримінальному правопорушенні, передбаченому ч.1 ст.115 Кримінального кодексу; розгляд справи проводити у закритому режимі; розгляд справи по суті призначити на 19 вересня об 11:30.

Варто зауважити, що існує велика вірогідність, що депутат Багрінцев намагатиметься уникнути покарання у цій справі. Це випливає з того, що санкція статті передбачає від 7 до 15 років. Опозиціонер визнає свою вину і намагається формувати у суду думку про те, що він перебував у важкому психічному стані, пов'язаному з мером міста, а це викликає припущення, що для винуватого буде обрано покарання найнижчої межі, тобто менше 7 років.

Тож соціально-небезпечний депутат, який погрожував убити президента і прем'єр-міністра, цілком реально через кілька років може знову опинитися на свободі. Недаремно ж його охрестили "Ніжинським Лозінським".

Передивились 1165 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Опубліковано в Блоги користувачів
Максим Білоусенко

Редактор Ніжинської міської газети "Вісті"

Сайт: www.facebook.com/MaximBilousenko

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів
  • Коментарі не знайдено

Чати з гостями

  • Чат з Олександром Сушком

    5Чат із науковим директором Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, національним координатором в Україні Форуму громадянського суспільства Східного Парнерства - Олександром Сушком відбувся 21 листопада 2013 року!

    Ми вдячні нашому гостю та читачам за увагу до цього проекту! 

Переглянути всі чати

Ми в інтернеті