Рудьковський та його рік в парламенті. Чого варті обіцянки колишнього чернігівського мера?

34,2 % – такий кредит довіри виборців приніс пану Рудьковському перемогу на 210 окрузі (місто Прилуки, Бобровицький, Козелецький та Прилуцький райони). Рік та місяць тому тодішній кандидат у супроводі відомих зірок те й діло, що організовував концерти, навідувався до дитячих садочків, шкіл, ремонтував та відроджував храми. Вибори закінчилися перемогою. Чи пам'ятає депутат, що обіцяв своєму електорату?

Законотворча діяльність
Результатом діяльності в парламенті Рудьковського є 2 депутатські запити та 8 законопроектів. Останній – «Про внесення змін до деяких законотворчих актів України щодо запроваження мораторію на перегляд меж радіоактивного забруднення територій» поданий на розгляд 12 листопада.

Однак, на жаль, жоден законопроект, автором або співавтором якого є Рудьковський, не був прийнятий.

Передвиборча програма Рудьковського
Як і будь-який кандидат, на виборах Рудьковський був багатослівним. Він не соромився розповідати про краще майбутнє та обіцяти. Так, в його передбиворчій програмі я нарахувала 29 обіцянок по 6 основним пунктам. Найбільш кричущі та ті, які око радуть, - підтримка вітчизняного виробника на Чернігівщині та забезпечення розвитку села і сільгоспвиробника; відкриття нових робочих місць; зростання мінімальної з/п щороку, повернення пенсійного віку, повернення безкоштовного навчання в державних закладах; реконструкція та будівництво доріг тощо.

Програма, на мій погляд, гарна як і обіцянки, якщо їх виконати. Однак профіль Рудьковського на сайті ПІК повідомляє: жодної обіцянки депутат так і не виконав. Аби не звести наклепу на народного обранця, пропоную дедальніше переглянути програму та обіцянки зокрема.

(Червоний – не виконано, синій – в процесі, жовтий – виконано).

1. Розвиток конкурентоспроможної економіки.
У першому пункті власної програми Микола Миколайович обіцяв підтримати як село, так і сільгоспвиробника на Чернігівщині. Говорив і про залучення інвестицій, як результат - будівництво нових підприємств та створення робочих місць. Однак ця обіцянка залишилась обіцянкою. Ні інвестицій, ні нових робочих місць за рік роботи нардепа виявлено не було.

2. Сприяння розвитку малого та середнього бізнесу.
«Зниження загального податкового навантаження для малого і середнього бізнесу» – головна обіцянка Рудьковського в другому пункті. Лід в цій сфері міг тронутись, адже нардеп подав на розгляд проект закону щодо змін у Податковому кодексі України. Необхідність прийняття на державному рівні документу Рудьковський пояснював необхідністю забезпечення сприятливих умов для залучення інвестицій у видобуток корисних копалин на умовах угод про розподіл продукції шляхом запровадження справедливого та чіткого механізму оподаткування за угодами про розподіл продукції. Однак проект закону не прийнятий, тому обіцянку вважаю невиконаною.

3. Підвищення рівня соціальних стандартів.
Соціальна сфера – саме на неї робить ставку Рудьковський. Адже обіцянок в цьому пункті найбільше. Однак, більшість з них, як на мене, популістичні. Створити нові робочі місця на Чернігівщині, мінімальну заробітню плату збільшувати щороку не менше ніж на 25%. Яким чином реалізувати задумане Микола Миколайович тайну не відкрив.

Наступне, на що звертає увагу Рудьковський в соціальній сфері – необхідність відновити дитячий садок у кожному селі, існуючі – відремонтувати, а самого вчителя прирівняти до держслужбовця. Варто зазначити, що освітянська тема разом з медичною під час виборів найбільше піднімалася паном Рудьковським. У кожному номері місцевих ЗМІ лунали гучні заголовки – «Благодійний фонд Миколи Рудьковського дбає про дошкільнят та школярів». Ситуація після виборів, як і очікувалося, змінилася. Миколу Миколайовича навряд чи зустрінеш в школі чи дитячому садочку на Прилуччині. Однак, дитячі садочки ремонтуються. Наприклад, від Благодійного фону організовувався фестиваль «Сузір'я дошкільнят». Малеча демонструвала свої таланти пише газета «Наше життя» 6 квітня. Це ж видання вже 6 липня повідомляє – Рудьковський продовжує допомагати дітям та проводить поточні ремонти (26 навчальних закладів округу отримали фарбу). Саме цю обіцянки можу віднести до тих, що в процесі виконання.

А пункт програми - Безкоштовне навчання - взагалі не зрозумілий. З яких саме ресурсів Рудьковський мав намір фінансувати усіх студентів та на яких умовах – й досі питання.

Окремо Рудьковський пообіцяв розробити та реалізувати програму соціального житла на Чернігівщині. Однак програми й досі немає, можливо ще через рік соціальне житло все ж таки дійде до Чернігівщини. Маю надію.

Реальна підтримка сім'ї, дітей та молоді – саме цю обіцянку можу віднести до тих, що у процесі виконання. Так, нардеп надсилав вітання та подарунки для дітей-сиріт Прилуцького району з нагоди свята Святого Миколая. При цьому Рудьковський відмовився від заробітньої плати народного депутата, аби кошти перераховували на Благодійний Фонд його імені. Саме у квітні 2013 року Фонд Рудьковського відновив роботу виїздного флюрографа і цього ж місяця до Великодня жителі Прилуччини отримали 2 тисячі пасок

Удосконалення системи пенсійного забезпечення, повернення пенсійного віку.
Тут ситуація доволі цікава. Обіцяючи повернути пенсійний вік, пан Рудьковський 17 квітня в парламенті не голосує за відповідний проект закону свого колеги, позафракційного депутата Сергія Міщенка. Хоча текст проекту чітко наголошує у необхідності знизити пенсійний вік для жінок з 60 до 55 років за наявності страхового стажу не менше 15 років. У першому читанні законопроект № 1026 пана Міщенка набирає лише 223 голоси при мінімально необхідних 226. Вже через 5 місяців герой статті, Микола Рудьковський подає на розгляд ВР Проект Закону №3380 від 8 жовтня 2013. Де аналогічно як і Сергій Міщенко роз'яснює необхідність зниження пенсійного віку. «Оскільки тривалість життя в Україні одна з найнижчих у Європі, умови праці важкі, особливо для людей старшого віку, до того ж практично відсутній процес створення нових робочих місць, а для жінок передпенсійного віку це загрожує масовим безробіттям, згадана норма може розглядатися як антисоціальна й негуманна.Метою прийняття акта є відновлення соціальної справедливості та повернення до попередньої норми, згідно якої вік виходу на пенсію для жінок становив 55 років, а також порядку нарахування пенсії за віком» (за джерелом офіційного сайту ВР) - пише депутат в пояснювальній записці до законопроекту. Останній наразі знаходиться на доопрацюванні. Однак постає питання, що ж завадило Миколі Рудьковському підтримати аналогічну ініціативу пятьма місяцями раніше та змінити негуманну ситуацію?

4. Реформування житлово-комунального господарства.

Головними обіцянки цього пункту було впровадження енергозберігаючих технологій та створення економічно обгрунтованої системи регулювання тарифів.

Варто зазначити, за даними Державної служби статистики, у червні 2013 року сукупний борг населення за послуги ЖГК становив 11,6 млрд. грн. Уже у вересні 2013 року за інформацією Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ заборгованість населення за житлово-комунального послуги зросла до 12 млрд грн. Основними причинами збільшення боргу є об'єктивна неспроможність населення в повному обсязі сплачувати рахунки по оплаті комунальних послуг та низька якість послуг. Саме тому, пункт перевиборчої програми Рудьковського вважаю актуальним та необхідним для реалізації.

31 жовтня нардеп таки зробив спробу здійснити обіцяне – подав Законопроект «Про внесення змін до Податкового Кодексу України». Нардеп пропонував з 1 січня 2014 року скасувати податок на додану вартість на послуги ЖКГ для малозабеспеченого населеня. Однак, документ не прийнятий, обіцянка – не виконана.

5. Покращення умов та якості надання медичних послуг.

Надати медикам статус держслужбовця, заохотити лікарів до роботи на селі.

Що саме мав на увазі Рудьковський під словом «заохотити» - зробити заробітню плату европейською чи поліпшити умови праці та проживання – в програмі не пояснив. Однак, законотворчої активності нардепа у напрямку реалізації вище згаданих обіцянок за рік так і не було.

Капітальний ремонт медичних закладів. Недопущення скорочення медичних закладів.

Відремонтованих медичних закладів Рудьковським я так і не знайшла, хоча зізнаюся - шукала добросовістно.

Щодо іншої обіцянки, зазначу: 21 червня до Кабінету Міністрів було направлене депутатське звернення від Рудьковського стосовно реорганізації Остерської районної лікарні Козелецького району. Сам же нардеп виступив на підтримку ЗУ «Про введення мораторію на ліквідацію та реорганізацію заклаів охорони здоров'я», поданого Ляшком та Куровським.

Однак, це усі відомі дії у напрямку медицини парламентаря за рік. На жаль.

6. Підтримка місцевих ініціатив та відродження і збереження культурно – історичної спадщини Чернігівщини.

Реконструкція та будівництво якісних доріг. Ще під час передвиборчих перегонів, Микола Рудьковський звернувся до Державної служби автодоріг щодо ремонту покриття на своєму виборчому окрузі. Оце і все по обіцянці. Які ж саме Рудьковський встиг збудувати автомагістралі, які відремонтувати – невідомо.

Крім доріг, в останньому пункті програми налогошувалося на необхідності закінчити газифікацію сіл, прийняти програму забеспечення населення питною водою, відбудувати стадіони. Однак, жодних дій у напрямку реалізації вищезазначеного немає.

«Відродимо храми Чернігівщини» - це останнє з обіцяного Рудьковським. Після виборів Микола Миколайович слово додержав - неодноразово виділяв кошти на реконструкцію храмів («Наше життя», 29 грудня 2012р. ).

До речі, безбожним назвати пана Рудьковського навряд хтось насмілиться. У церковних кругах нардепа цінують та нагороджують. Пан Микола має орден Святого Феодосія Чернігівського Української Православної Церкви та орден Святого Філарета Гумілевського Української Православної Церкви.

Передивились 2164 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Опубліковано в Блоги користувачів

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів

Коментарі (13)

Завантажити Більше

Чати з гостями

  • Чат з Олександром Сушком

    5Чат із науковим директором Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, національним координатором в Україні Форуму громадянського суспільства Східного Парнерства - Олександром Сушком відбувся 21 листопада 2013 року!

    Ми вдячні нашому гостю та читачам за увагу до цього проекту! 

Переглянути всі чати

Ми в інтернеті