Реформа державної і комунальної преси: зараз або ніколи

Про необхідність роздержавлення української преси говорять давно. Фактично від 1991 року, коли Україна стала незалежно. Однак далі розмов справа не рухалася.

Яких тільки законопроектів за цей час не було. Проводилися круглі столи, семінари, конференції. Високопосадовці на трибунах били себе в груди, присягаючись у відданості справі реформування преси. Але нічого не змінювалося.

Попередній президент божився, що саме за його каденції державна і комунальна преса зникне як рудимент радянської системи. Результат – нульовий.

Наразі уперше за роки незалежності законопроект про реформування преси дійшов до парламенту. На цьому тижні нардепи розглянули його у першому читанні. І провладні, і опозиційні фракції проявили небачену одностайність: законопроект підтримали 333 народні обранці. Профільному комітету Верховної Ради доручено підготувати проект закону до другого читання за скороченою процедурою. А це означає, що вже найближчим часом документ розглянуть у другому читанні. І є дуже високі шанси, що до кінця року його приймуть остаточно.

Як заявив голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко, буде зроблено усе можливе, аби реформування преси розпочалося уже з 1 січня 2014 року.

Така незвична увага до роздержавлення ЗМІ стала можливою завдяки налаштованості влади і опозиції на євроінтеграцію. Насправді у Європу з державною пресою «не ходять», там це вважається моветоном. Усі посткомуністичні країни, котрих прийняли до європейської спільноти, позбавилися від підконтрольних державі ЗМІ ще на початку девʼяностих років минулого століття.

Передивились 1185 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Опубліковано в Блоги користувачів

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів

Люди в цьому діалозі

Чати з гостями

  • Чат з Олександром Сушком

    5Чат із науковим директором Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, національним координатором в Україні Форуму громадянського суспільства Східного Парнерства - Олександром Сушком відбувся 21 листопада 2013 року!

    Ми вдячні нашому гостю та читачам за увагу до цього проекту! 

Переглянути всі чати

Ми в інтернеті