Народні депутати мітять в чернігівські мери?

Ні дня без виборів. Очевидно, під таким лозунгом живе Україна, а заразом з нею й Чернігів. Якщо до виборів не готуються, то підбивають їх підсумки. А коли впоралися із другим, то знову беруться за перше.

От і в нашому місті, не встигли ще охолонути пристрасті від парламентських виборів — 2012, як одразу три народні обранці від Чернігівщини, схоже, розпочали передвиборчу боротьбу за місця в міській раді, у тому числі й за крісло мера. Старт передвиборчим перегонам дала остання сесія міської ради, де засвітилися троє народних депутатів — Владислав Атрошенко, Валерій Дубіль та Олег Ляшко.

Нагадаємо, усі вони більш чи менш активно протестували проти впровадження медичної реформи у місті.

Про амбіції

Кожен із цих депутатів так чи інакше вже заявляв про свої амбіції в місцевій владі. Владислав Атрошенко (депутат по мажоритарному округу № 206) ще раз підтвердив свій намір іти на місцеві вибори минулої п'ятниці у Клубі молодого політолога. «Відповідально заявляю, що ми будемо винаходити ефективні дозволені закАнтрошенкооном шляхи присутності значної кількості чесних порядних людей у міській раді», — зазначив політик.

Виборча кампанія Валерія Дубіля й базувалися на критиці місцевої влади і, зокрема, міського голови Олександра Соколова. На традиційних мітингах, які проходили щоп'ятниці на Магістратській,7, лунали заклики імпічменту мера. Цей пункт тепер вже депутат від мажоритарного округу №205 навіть вніс до своєї передвиборчої програми в розділі «Зобов'язуюсь перед чернігівцями». Щоправда, після перемоги заклики негайно скинути владу дещо притихли.

Не новий в Чернігові й Олег Ляшко, який також не проти завести в міську раду своїх людей. Тільки за одну сесію він в своєму стилі встиг пригрозити Соколову «викинути з вікна, винести на вилах, задушити» — і все це в одній фразі.

 Про ролі

Якщо події на минулій сесії дійсно вважати початком передвиборчих перегонів за крісло мера, то цілком можна вгадати характер кампанії кожного ж названих кандидатів. А самі баталії обіцяють бути навіть дуже цікавими.

Олег Ляшко влаштує справжнє шоу з ультиматумами, епатажними промовами, вилами напоготові (куди ж без них?) і центральними телеканалами (на сесії, наприклад, «зовсім випадково» опинилася знімальна група «Інтера»). Словом, усе те яскраве, що так люблять бабусі. От тільки з практично нулем у сухому залишку (згадаймо ту ж сесію: питання медреформи зняли, але ж Центри первинної медико-санітарної допомоги створили ще за місяць до «революційних» подій; а того ж дня депутати виділили на них і фінансування до кінця року).дубіль

На іншому полюсі Владислав Атрошенко з його спокійними і, в цілому, достатньо конструктивними діями. Сказав, що хотів, згадав болючі проблеми дірявих маршруток і засилля кіосків. А далі тихенько пішов ще до того, як розпочався балаган. Щоправда, як вирішувати названі проблеми, Владислав Анатолійович на тому ж Клубі молодого політолога пообіцяв розказати... через два роки. Коли до влади прийде його молода ефективна команда. То того часу — вибачайте, якось терпіть.

І нарешті Валерій Дубіль, який поки не визначився чи то він з «розумними», чи з «красивими». Адже на сесії він став під знамена Ляшка, навіть голос спробував підвищити, критикуючи міську владу. Загалом, така зайва емоційність раніше не була притаманна зазвичай інтелігентним виступам Валерія Олександровича на публіці. Та й союз з «радикалами» зрозуміли не усі прихильники депутата. Принаймні серед журналістів він викликав легке здивування.

Про вибори

Зрозуміло, що особисто претендувати на пост мера жоден зі згаданих нардепів не прагне. Врешті-решт, добровільно розлучатися із мандатами, що далися так тяжко і так дорого, не хоче ніхто. Жоден з трьох поки не заявляв про наміри висувати свою кандидатуру — все користуються обтічними висловами про «команду» й «достойних однодумців».

Однак, ніяких таких яскравих однодумців, які могли б дати серйозну заявку на перемогу, поки не видно в оточенні жодного з народних обранців. І чи встигнуть вони вивести таких в публічну сферу за два роки?

Тому, можливо, комусь доведеться обирати між депутатською недоторканістю та амбіціями в місті.ляшко

Цікаво, що поки не зрозуміло, чи балотуватиметься на четвертий термін нинішній міський голова Олександр Соколов. З одного боку поразка в мажоритарному окрузі № 205 на парламентських виборах боляче вдарила по самолюбству. Але з іншого, хто ще у діючій владі має такі високі рейтинги. Електорат мера практично стабільний — близько третини виборців (25,42% — на виборах мера у 2002 р.; 38,94% — у 2006 р., 34,3% — у 2010 р.; 28,11% — у 2012). Якщо для Верховної Ради 28% не вистачило, адже реальний противник був тільки один. То на місцевих виборах, де, вочевидь, конкуренція буде більшою, а опозиція може виявитися розпорошеною, цього, можливо, буде й цілком достатньо.

Як би там не було, а яскравих політичних шоу в найближчі два роки Чернігів побачить ще немало.

Передивились 1081 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Опубліковано в Блоги користувачів

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів
  • Коментарі не знайдено

Чати з гостями

  • Чат з Олександром Сушком

    5Чат із науковим директором Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, національним координатором в Україні Форуму громадянського суспільства Східного Парнерства - Олександром Сушком відбувся 21 листопада 2013 року!

    Ми вдячні нашому гостю та читачам за увагу до цього проекту! 

Переглянути всі чати

Ми в інтернеті