Хто взяв хабар? Суддя чи прокурор?

Ляшко проти Приходька

Кримінальна справа Ніжинського мера-хабарника цілком заслуговує на те, аби стати хрестоматійною. Вже навіть нардепи відкрито заявляють, що мер-хабарник сам дає хабарі, щоб відкупитися від покарання.

Всім відомий суддя-колядник Ігор Зварич, якого теж засуджено за хабар, написав книгу про корумповані реалії українських судів. А от ніжинський мер-хабарник Михайло Приходько навряд чи захоче писати про систему українського правосуддя і вказувати суми грошей, якими він розраховується за свою свободу.

31 жовтня 2013 мало відбутися судове засідання Вищого спеціалізованого суду за касаційною скаргою засудженого екс-мера Ніжина Михайла Приходька. Проте воно вп'яте переноситься з мотивації того, що кримінальна справа дуже складна і потребує ретельного вивчення. Це при тому, що касаційне провадження по цій справі відкрите ще 4 квітня цього року, саме тоді призупинене виконання вироку по відношенню до Приходька.

Таке рішення суду дало можливість засудженому екс-меру покинути стіни СІЗО, де його утримували до моменту етапування.

Очевидно, що задовольнити касаційну скаргу Приходька суд не може, позаяк по відношенню до іншого засудженого рідного брата мера, який, до речі, визнав свою вину у передачі мерові хабара, вже діє вирок. Тож йому залишається тільки "тягнути" справу та переносити її розгляд, що й успішно робиться на протязі останніх 8 місяців. Все ж таки судові переноси мають рано чи пізно закінчитися, але тут ледь не в порятунок екс-чиновникові стала прокуратура.

В касаційній скарзі представники державного обвинувачення просять Вищий спеціалізований суд направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції. Це мотивується тим, що по відношенню до засудженого попередніми судами обрано досить м'яке покарання. Варто відмітити, що це неабиякий "подарунок" для екс-мера. У разі задоволення Вищим спецсудом касаційної скарги прокуратури, все починається спочатку.

Знову перша інстанція, вже втретє допитуватиме всіх свідків та вивчатиме матеріали справи! Аналізуючи хід попередніх розглядів справи, можна з упевненістю стверджувати, що розгляд може тривати більше півроку. Далі апеляційний суд, знову ж таки продовжить допит всіх свідків та перегляд матеріалів справи – ще три місяці. Потім касаційний, який знову може зупинити виконання вироку! За таких умов колишній посадовець навряд взагалі отримає заслужене покарання.

Та найголовніше для Приходька те, що у разі скасування вироків Вищим спецсудом, він може оскаржити рішення сесії Ніжинської міської ради про припинення власних повноважень і повернутися на посаду міського голови. Очевидно, що ця посада потрібна йому лише для самозбереження та розправи над неугодними свідками і журналістами, які висвітлювали перебіг його судів.

В принципі, до останнього моменту все було заплановано саме так, але значний розголос кримінальної справи зіпсував плани. Це сталося після того, як вкотре на засідання прибув нардеп Олег Ляшко. Після чергового переносу розгляду справи він звернувся до суддів з натяком на те, що йому відомо про брудні оборудки навколо цієї справи, і пригрозив представникам Феміди відповідальністю за скоєний злочин. Дісталося на горіхи і екс-меру, у нього Ляшко вимагав вибачитися перед ніжинцями та зробив звернення, в якому вкотре раз поставив під сумнів незаангажованість суддів по справі мера-хабарника.

Раніше опозиційний депутат Володимир Ар'єв також заявляв про можливість задіяння корупційних схем з боку суддів по даній кримінальній справі.

Допоки суди переносяться, невідомо яким буде остаточне рішення. Очевидним є лише те, що в цій кримінальній справі за хабарництво навряд чи все обійшлося лише одним хабарем, за якого і спіймали Приходька.

Передивились 1445 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Опубліковано в Блоги користувачів
Максим Білоусенко

Редактор Ніжинської міської газети "Вісті"

Сайт: www.facebook.com/MaximBilousenko

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів

Люди в цьому діалозі

 • #209

  Гість - Megan

  Поскаржитись
 • #169

  Гість - James

  Поскаржитись

  url Besrt Regards!

 • #75

  Гість - mikel

  Поскаржитись

  Until today, abounding years afterwards to see the 12 Flu Game engraved auction still can be such action to face a brace of cheap puma shoes 18 years ago. Think of me and basketball shoes fate about 20 years ago from the right, but the alpha bought Air 18 years ago, what I absolutely sexually explicit, it is aswell a brace of shoes from the beginning, I accept Air Jordan in accession to the blue-blooded side, there are disturbing to action side, and this is the ancillary with such a brace of cheap air jordan 2 action annihilate God to show.May be the acumen for the price, this shoe even afterwards engraved aswell rare, beforehand this year in cream, blooming and biscuit engraved return, and afflicted is to accompany one brace of Nike Free Plus Tuned 1 new samples photo. While application the shoes designs above, but never the sole aboriginal Air max afterimage advised to beanbag the Free design, admitting the abolishment of the archetypal elements, but at the aforementioned time accompany a new shoes experience. cheap christian louboutin is still acclimated in flow-through design, with cobweb actual is army prints showing.

Чати з гостями

 • Чат з Олександром Сушком

  5Чат із науковим директором Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, національним координатором в Україні Форуму громадянського суспільства Східного Парнерства - Олександром Сушком відбувся 21 листопада 2013 року!

  Ми вдячні нашому гостю та читачам за увагу до цього проекту! 

Переглянути всі чати

Ми в інтернеті