Голосує особисто, вступив до фракції «Батьківщини», оприлюднює декларацію — інші обіцянки Валерій Дубіль поки не виконав

Практично рік — без одного місяця — народні депутати трудяться, не покладаючи рук, заради нас з вами, простих смертних. І, певно, можна вже починати підводити перші підсумки їхньої невтомної праці.

12 місяців тому мешканці Чернігова, а тоді виборці округу № 205 віддали свої голоси Валерію Дубілю. Чи не забув він про свої передвиборчі обіцянки?    

Почитаємо уважно передвиборчу програму народного депутата. Хоча заради справедливості, варто відмітити, що як і усі, хто рвався до парламенту й прагнув сподобатися народу, обіцяв він значно більше й охочіше — на мітингах, особистих зустрічах у дворах і в численних «бойових листках». Однак керуватимемося офіційним документом з сайту Центральної виборчої комісії. Розберемося для початку тільки із суспільно-політичними обіцянками народного депутата.

 

Голосує особисто, але обіцяних законів поки не приймали

Тут є цілий блок гучних заяв, однак абсолютно ідентичні програми були у всіх кандидатів від «Батьківщини» по всіх без виключення округах.

Це, зокрема:

1) Вступити до фракції Об'єднаної опозиції «Батьківщина» у Верховній Раді VII скликання та не виходити з неї протягом дії манда

chart 1

ту, наданого мені виборцем.

— з виконанням цієї обіцянки у Валерія Дубіля

поки все складається.

2) Голосувати лише особисто

— Тут теж без проблем, принаймні на «кнопкодавстві» нардепа від Чернігова поки ніхто не впіймав.

3) Особисто проголосувати за закон про процедуру імпічменту, 4) за імпічмент Януковичу — такий законопроект три опозиційні лідери (Яценюк, Кличко та Тягнибок) внесли до Верховної ради ще 7 лютого, однак до сесійної зали він так і не потрапив, тож готовність Валерія Дубіля проголосувати за нього перевірити не вдалося.

Така ж ситуація і з 5) законом про відкликання народного депутата та 6) законом про кримінальну відповідальність за голосування картками інших депутатів (ті ж опозиційні лідери подали 1 січня 2013 року).

7) Зробити все, щоб звільнити Юлію Тимошенко, 5)Юрія Луценка, 6) усіх політичних в'язнів, 7) припинити політичні репресії.

— Тут судити дуже непросто — все зробив депутат чи не все? З іншого боку, з його стараннями чи без Луценко на свободі, гострі дискусії точаться щодо звільнення екс-премєрки за різними сценаріями. А от УСІМ політичним в'язням ще доведеться посидіти, адже не зрозуміло достеменно, хто вони і скільки їх. Так само, як не дуже вимірюваним є виконання обіцянки про кінець політичних репресій.

8) Публікувати у ЗМІ регулярно свою декларацію про доходи та видатки

— Валерій Дубіль оприлюднив декларацію про свої доходи за 2012 рік (до речі, за інформацією руху «Чесно», це зробили тільки 188 із 444 нардепів). У минулому році обранець від округу № 205 жив на одну депутатську зарплату — 189 тисяч гривень (або близько 15 700 грн. на місяць).Водночас родина дупатата збагатилася майже на мільйон гривень, переважно за рахунок продажу майна, а також придбала позашляховик представницького класу Ауді Q 7.

 

Посадовці досі з пільгами, а корупціонери без люстрації

Далі не менш гучні й зовсім не легші для вимірювання

9) Скасувати пільги посадовців

— не відомо, які саме пільги мав на увазі тоді ще кандидат. Принаймні, жоден власний законопроект з цього приводу народний депутат не подавав.

10) Скоротити удвічі витрати на утримання органів влади

— принаймні спробу таку Валерій Дубіл зробив. У співавторстві зАрсенієм Яценюком та Андрієм Пишним вінпідготував проект Закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік», що передбачав скоротити найбільш невиправдані видатки на утримання органів державної влади до рівня 2009 року і в результаті вивільнити передання14,5 млрд. грн., повідомляє pik.cn.ua

11) Провести антикорупційну люстрацію

12) Провести ревізію результатів державних закупівель та приватизації, зроблених чинною владою.

— з обох пунктів від депутата поки повна тиша

13) Працювати задля того, що Україна стала повноправним членом Європейської спільноти.

— мабуть, працює. Як саме? Судити складно. Яка обіцянка, така й оцінка _)

 

В Чернігові — без змін

І нарешті найцікавіше — те, що Валерій Дубіль пообіцяв безпосередньо своїм виборцям. Частина програми з красномовним заголовком «Зобов'язуюсь перед Чернігівцями». Суспільно-політичний блок об'єднаний спільною ідеєю — створення умов для справжнього народовладдя:

14) підзвітність міської влади,

15) прозорість рішень,

16) проведення громадських слухань,

17) відкликання міських депутатів,

18) імпічмент голові міста.

Більшість цих обіцянок досі не виконані. Більше того, жодної діяльності щодо їх виконання поки не видно. Не зрозуміло й яким чином Валерій Дубіль планував виконати ці свої обіцянки. Кому і яким чином, за задумом народного депутата, має звітувати міська влада? Як він пропонує покращувати чи хоча б вимірювати прозорість прийнятих на місцевому рівні рішень?

Затихло питання й імпічментом міському голові, на обіцянках якого нардеп побудував останню стадію своєї передвиборчої кампанії. Щоправда, отримавши перемогу, він заявив журналістам, що претензії до Соколова у минулому. Однак уже цього літа знову наполягав, що зробить усе можливе, щоб мера зняти. Тільки нічого так і не робив.

Громадські слухання за цей рік все ж одні були – з приводу міського транспорту. Правда, нагадували, швидше, балаган, і рішення ніякого не схвалили. А закон про відкликання міських депутатів застряг в одному ж пакеті з відповідною процедурою для народних.

Таким чином, у передвиборчій програмі Валерія Дубіля вдалося нарахувати 18 суспільно-політичних обіцянок. З них 3 — виконані, 5 — в процесі виконання (зафіксована хоч якась активність), і 13 — не виконані.

Що ж, сподіваймося, що перший рік — лише для розгону (хоча це вже друга депутатська каденція у Валерія Дубіля), а решту свого терміну він працюватиме активніше та виправдає сподівання своїх виборців.

Передивились 3377 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Опубліковано в Блоги користувачів

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів

Чати з гостями

  • Чат з Олександром Сушком

    5Чат із науковим директором Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, національним координатором в Україні Форуму громадянського суспільства Східного Парнерства - Олександром Сушком відбувся 21 листопада 2013 року!

    Ми вдячні нашому гостю та читачам за увагу до цього проекту! 

Переглянути всі чати

Ми в інтернеті