ЧИ ВРЯТУЮТЬ КУРОВСЬКИЙ ТА ЛЯШКО МЕДИЧНІ ЗАКЛАДИ ВІД ЗАКРИТТЯ?

На початку травня 2013 року Верховна Рада України у першому читанні прийняла проект закону, яким пропонується ввести мораторій на ліквідацію і реорганізацію закладів охорони здоров'я державної та комунальної форм власності. Авторами даного законопроекту виступили народні депутати України, представники Чернігівської області - Іван Куровський та Олег Ляшко. Потрібно зазначити, що даний законопроект став першим, який був поданий депутатами від Чернігівщини та за який проголосували у першому читанні 290 народних обранців. Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я доопрацював зазначений законопроект, врахував всі зауваження і пропозицій. Наразі він готовий для внесення на розгляд до Верховної Ради України у другому читанні.

Якщо цей законопроект буде прийнято в цілому, то в Україні буде встановлено мораторій на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров'я та скорочення працівників медичних закладів. Сьогодні постало питання про необхідність реформування системи охорони здоров'я в Україні, йдеться у пояснювальній записці. Оскільки, замість організації цілеспрямованої та системної роботи, направленої на забезпечення належних умов та матеріально-технічного забезпечення діяльності медичних установ, таке реформування зводиться до масового закриття медичних закладів та скорочення кількості їх працівників. Це, в свою чергу, унеможливлює отримання своєчасної медичної допомоги громадянами та обмежує їх конституційне право на охорону здоров'я. Будь-які дії щодо зменшення обсягів надання медичної допомоги та скорочення мережі закладів охорони здоров'я суперечать статті 49 Конституції України.

Дійсно, факти свідчать про себе. Нині у Чернігівській області, яка найбільше постраждала від Чорнобильської катастрофи, ліквідовано не одна дільнична лікарня, а під загрозою закриття залишились десятки інших медичних закладів, зокрема, Лосинівська дільнична лікарня Ніжинського району, Макіївська дільнична лікарня Носівського району тощо.

Точна кількість лікарень, які підлягають ліквідації в Україні, приховується. В багатьох областях України проходять пілотні проекти з реформування охорони здоров'я, в рамках яких чиновники шукають способи економії бюджетних коштів за рахунок здоров'я громадян.

- Закривати лікарні не можна в жодному випадку. - вважає народний депутат України Іван Куровський. - Я багато зустрічаюся з людьми, які звертаються зі скаргами, що мають їхати у райцентр за 50 кілометрів, бо амбулаторію закрили у їхньому селі. Є випадки, коли намагаються закрити районні лікарні. Хочу нагадати, що це пряме порушення Конституції.

Наразі Іван Куровський, як член Комітету з питань бюджету працює над тим, аби до проекту бюджету на 2014 рік були внесені пропозиції, які мають забезпечити необхідне фінансування медичної галузі Чернігівської області.

Передивились 1851 разів
Оцініть матеріал!
(5 голосів)
Опубліковано в Блоги користувачів
Максим Білоусенко

Редактор Ніжинської міської газети "Вісті"

Сайт: www.facebook.com/MaximBilousenko

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів

Люди в цьому діалозі

Чати з гостями

  • Чат з Олександром Сушком

    5Чат із науковим директором Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, національним координатором в Україні Форуму громадянського суспільства Східного Парнерства - Олександром Сушком відбувся 21 листопада 2013 року!

    Ми вдячні нашому гостю та читачам за увагу до цього проекту! 

Переглянути всі чати

Ми в інтернеті