Чернігівщина наздоганяє ЄС за енергоефективністю

В Чернігові енергоефективні перетворення закінчуються у будівлі  початкової школи колегіуму №11 В Чернігові енергоефективні перетворення закінчуються у будівлі початкової школи колегіуму №11

Чернігівщина посіла друге місце в Україні в рейтингу енергоефектиності, що представила в Києві 16 жовтня на Форумі з альтернативної енергетики компанія «СКМ». Ефективність використання енергоресурсів регіонами вираховувалася для промисловості, сільського господарства, сфери послуг та ЖКГ. Результати порівняли з відповідними показниками у Європейському Союзі. Саме це процентне співвідношення й визначило місце областей у рейтингу.

І хоча Черінігівщина ще тільки на 63,8% наздогнала ЄС за енергофективністю. Та такі показники — другі в країні. З незначним відривом у піввідсотка кращі результати — тільки у Закарпатської області (64,3%). Третю сходинку в рейтингу посіла Вінниччина (62,9%). Автори рейтингу відмічають, що високі місця цим регіонам забезпечила відсутність у них енергомістких галузей промисловості та висока енергоефективність житлового сектора.

Замикають рейтинг Луганська, Черкаська та Рівненська області з показниками 44,7%, 43,9% та 38,5% відповідно. Такі низькі результати обумовлені наявністю в цих регіонах крупних хімічних підприємств, що дуже неефективно використовують енергоресурси.

Чернігівщина увійшла також у першу трійку областей, що найбільш ефективно використовують енергоресурси у промисловості, досягши 66% від рівня ЄС та поступаючись лише Донеччині з її 67,9%.

До того ж, за словами упорядників рейтингу, наша область продемонструвала найбільший прогрес у порівнянні з минулим роком і піднялася одразу на п'ять позицій.

Передивились 1114 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Опубліковано в Блоги користувачів

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів
  • Коментарі не знайдено

Чати з гостями

  • Чат з Олександром Сушком

    5Чат із науковим директором Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, національним координатором в Україні Форуму громадянського суспільства Східного Парнерства - Олександром Сушком відбувся 21 листопада 2013 року!

    Ми вдячні нашому гостю та читачам за увагу до цього проекту! 

Переглянути всі чати

Ми в інтернеті