1 рік 35 днів після виборів – а Він працює… Він – це Валерій Дубіль

Валерій Дубіль (фото з сайту http://dubil.org/) Валерій Дубіль (фото з сайту http://dubil.org/)

І ось вже більше року минуло з парламентських виборів і всі ми можемо відстежити ефективність роботи кожного народного депутата від Чернігівської області.

Пропоную поговорити в цій статті саме про діяльність народного депутата України, члена фракції «Батьківщина» Валерія Дубіля, який був обраний по 205 округу. Звичайно, що вже неодноразово проводився аналіз діяльності депутата чернігівськими аналітиками і не тільки, але все ж хотілося би зупиниться на деяких пунктах програми і ще раз проаналізувати їх.

Активність депутата

Активність депутата у Чернігові є очевидною. Народний депутат України Валерій Дубіль, на диво, виявився дуже активним у Чернігові, що не може не радувати. Він разом зі своєю командою продовжує проводити виїзні приймальні, організовує дитячі свята, підтримує питання Ялівщини, допомагає медичним закладам і контролює свою депутатську фракцію в міській раді. А також останнім часом бореться з медичною реформою. На останній сесії Чернігівської міськради Валерій Дубіль наполягав на проведенні громадських слухань щодо розгляду медичної реформи. «Ми проти того, щоб без громадських слухань, не заслуховуючи думку лікарів та фахівців з цього питання, приймати дані рішення. Ми подали до суду, щоб анулювати рішення міської ради на попередній сесії», - зазначив Валерій Дубіль. Таким чином можна активність депутата відмітити позитивною, так як він завжди з'являється на людях, активно веде сторінку у соціальних мережах, приймає участь у обговореннях і по можливості допомагає людям.

Поговорюють також про амбіції народного депутата на участь в управлінні Черніговом. Очевидним є те, що Валерій Дубіль критикує міську раду, майже повністю контролює фракцію Батьківщини в міській раді і має на меті нарощувати вплив на місцевих виборах 2015 року. Але, на думку журналістів, проблемою в перспективі може стати - відсутність яскравих лідерів в команді, які б могли реально позмагатися за посаду міського голови. Цікаво спостерігати за розвитком подій, а що буде далі - час покаже!

Аналіз програми Валерія Дубіля

Але що на сьогоднішній день Валерій Дубіль робить та що вже встиг зробити у відповідності зі своєю передвиборною програмою? Чи дотримується він свого слова, надане громадськості?

Тож, у програмі тодішнім кандидатом у народні депутати Валерієм Дубілем було дано 28 обіцянок, з них 17 обіцянок, на жаль, на сьогодні не виконано, 9 обіцянок - у процесі виконання і лише тільки 2 обіцянки - виконано (з джерел сайту "ПІК").

Виконано такі обіцянки:

1. Вступити до фракції Об'єднаної опозиції «Батьківщина» у Верховній Раді VII скликання.

2. Голосувати лише особисто.

Новый рисунок

Валерій Дубіль, ще під час виборчої кампанії 2012 року, значну увагу приділяв економічній темі: розвитку бізнесу та територій, обмеженню податкового тиску на малий та середній бізнес та створенню сприятливого інвестиційного клімату. Народний депутат пропонує ввести трирічні податкові канікули для малого готельного, туристичного та ресторанного бізнесу. Переймається розвитком високотехнологічної аграрної переробки, передбачає створення агротехнопарків у промислових зонах міста. Але більшість його обіцянок, на жаль, є неконкретними, і відповідно, мають невеликий відсоток їх реалізації. Розглянемо деякі з них:

Обіцянка №1: «Людина має отримувати зарплату, що відповідає сучасним потребам: прожитковий мінімум і мінімальну заробітну плату буде доведено до 2400 грн., зарплату бюджетникам підвищено щонайменше вдвічі». Наразі мінімальна заробітна плата становить 1 147 грн, прожитковий мінімум – 1 108 грн, тобто він обіцяє підвищити заробітну плату і прожитковий мінімум більше, ніж вдвічі. Але ж не озвучені джерела, з яких депутат збирається підвищувати зарплати. Сучасні потреби – що має на увазі народний депутат? І що входить в сучасні потреби людини? На мою думку, ця обіцянка є неконкретною.

Обіцянка №2 – «У бідному суспільстві не може бути багатих посадовців, їхні пільги буде скасовано, а витрати на утримання органів влади буде скорочено вдвічі». Проте депутат не вказує на те, як саме він бачить вирішення цих питань. На якому саме рівні будуть скасовані і які конкретно пільги посадовців? І яким чином це буде досягнуто? Ця обіцянка, на мою думку, теж є неконкретною.

Обіцянка №3 – «Ми гарантуємо усім доступність до якісної, сучасної освіти, встановимо законом обсяг медичних послуг, які надаватимуться безкоштовно». На якому саме рівні освіту зробити доступною? Це чи початковий рівень, чи середній, чи вищий? Та й освіта в Україні вважається доступною. А щодо медичних послуг, то тут теж виникає писання: які саме медичні послуги надаватимуться безкоштовно (перелік послуг)?

В такому випадку тяжко досягти виконання пунктів цієї програми.

Законотворча активність депутата

Валерій Дубіль всього підготував 21 законопроект, зареєстрованих Верховною Радою України, з яких останній був зареєстрований 19 квітня 2013, і до цього часу більше не було законопроектів від депутата. Наразі тільки один із документів перебуває на підписанні у Президента України (проект Закону «Про внесення змін до статті 90 Бюджетного кодексу України (щодо включення видатків на деякі загальноосвітні навчальні заклади до видатків бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів)», № 2087 від 24.01.2013). По словам Валерія Дубіля, суть законопроекту полягає в тому, аби поставити в рівну правову площину інтернати, які функціонують при всіх навчальних закладах.

До речі, більшістю підготовленими законопроектами пропонувалося внести зміни до чинних нормативних актів в економічній, фінансовій та гуманітарній сферах. А саме фінансово-економічний напрямок відповідає профілю Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, заступником голови якого є Валерій Дубіль і співпадає з прописаними обіцянками в передвиборчій програмі.

Нагадаємо, в обіцянках від Валерія Дубіля також був розвиток освітньої сфери. І в відповідності з цим низка ініціатив народного депутата стосується освітньої сфери, зокрема, пропонується збільшення кількості бюджетних місць у державних та комунальних вищих навчальних закладах (законопроект № 1121 від 19.12.2012), збільшення розміру пенсійного забезпечення педагогічних працівників та встановлення додаткових державних гарантій педагогічним та науково-педагогічним працівникам (законопроект № 1124 від 19.12.2012).

Один із пунктів програми народного депутата від ВО «Батьківщина» передбачає збільшення рівня соціального захисту населення та підвищення рівня життя. Тому Валерію Дубілю належить авторство законопроектів, спрямованих на обмеження реклами лікарських засобів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації (законопроект № 1123 від 19.12.2012), підвищення розміру соціальних стандартів і гарантій та відновлення соціального захисту громадян (№ 1251 від 11.01.2013), скорочення державних витрат споживання та збільшення соціальних виплат (№ 2125 від 29.01.2013), зменшення розміру ставки податку за земельні ділянки садівницьких товариств (№ 2634 від 25.03.2013), добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування священнослужителів, церковнослужителів релігійних організацій, які не є найманими працівниками (№ 2896 від 19.04.2013). Всі законопроекти підготовлені у співавторстві з іншими народними депутатами.

Новый рисунок 1

Проаналізувавши передвиборчу програму Валерія Дубіля з реальною його діяльністю, можна відмітити, що народний депутат веде свою роботу, дотримуючись програми та є позитивним моментом. Також програма Валерія Дубля збігається і з програмою об'єднаної опозиції «Батьківщина», що теж говорить про послідовність депутата та відповідність дій курсу однопартійців.

 

Передивились 1477 разів
Оцініть матеріал!
(4 голосів)
Опубліковано в Блоги користувачів

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів

Люди в цьому діалозі

Чати з гостями

  • Чат з Олександром Сушком

    5Чат із науковим директором Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, національним координатором в Україні Форуму громадянського суспільства Східного Парнерства - Олександром Сушком відбувся 21 листопада 2013 року!

    Ми вдячні нашому гостю та читачам за увагу до цього проекту! 

Переглянути всі чати

Ми в інтернеті