Влада втратила довіру, партійці впливовість, ЗМІ – об'єктивність: «Чернігівщина експертна – 2013»

«Чернігівщина експертна – 2013» – експертне дослідження, яке проводилося упродовж січня 2014 року з метою надання оцінки окремим сферам суспільного життя, процесам та подіям, а також рівню впливу на них з боку регіональних та міських об'єднань. Дослідження носить традиційний характер і проводиться за ініціативи Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень кожного року. З метою дотримання неупередженості та об'єктивності експерти запрошувалися до участі на волонтерських засадах. Організація покриває всі витрати на проведення дослідження за рахунок власних коштів.

Загальна кількість учасників цьогорічного дослідження – 84 експерти. Серед них представники регіональних засобів масової інформації (33%) та громадського сектору (25%), органів державної влади та місцевого самоврядування (20%), депутати всіх рівнів та партійні функціонери (22%). Географія учасників, які зголосилися висловити експертну думку, охоплює левову частку малих міст Чернігівщини (23 % від загальної кількості опитаних). Крім того, у лавах респондентів депутати обласної ради, кандидати в народні депутати парламентської кампанії 2012 року, а також народні депутати або їх помічники діючого VII скликання. З метою дотримання виваженості та збалансованості думок запрошувалася рівна кількість представників окремого видання або об'єднання.

Географія учасників 

Суспільно-політична ситуація на Чернігівщині

На думку експертів, упродовж попереднього року основними суб'єктами, які значною мірою впливали на формування суспільної думки, були центральні органи влади та центральні засоби масової інформації. Діяльність локальних медіа, осередків політичних партій, місцевих органів влади та самоврядування експерти оцінили як таку, що впливала деякою мірою.

1 Загальний рейтинг впливовості суб’єктів Загальний рейтинг впливовості суб’єктів

Ці оцінки є справедливими і за розгляду процесу в динаміці. Так, впливовість центральних органів влади та ЗМІ зросла у порівнянні з результатами дослідження попередніх двох років. Значною мірою у цьому контексті зазнали втрат місцеві органи влади та самоврядування, парламентські політичні партії та їх осередки, громадські організації, локальний бізнес та навіть місцеві ЗМІ.

Передбачуваною стала оцінка експертів щодо становища у різних сферах суспільного життя на Чернігівщині. Після помітного стрибка позитивних показників у 2010 році останні чотири роки прослідковувалася тенденція щодо погіршення економічної ситуації в регіоні.

2Загальна картина економічної ситуації в динаміціЗагальна картина економічної ситуації в динаміці

У розрізі окремих сфер високий відсоток позитивних оцінок, що характеризують ситуацію як таку, що змінилася на краще, має лише аграрний сектор. Вони є схожими і для оцінок з точки зору динаміки. Ситуація в промисловому секторі у порівнянні з попередніми роками майже не змінилася. Високим рівнем негативних та відсутністю позитивних оцінок характеризують експерти ситуацію у фінансовому секторі. Це, вочевидь, свідчить про проблеми фінансової системи, які спостерігались упродовж попереднього року.

3Економічна ситуація в окремих сферахЕкономічна ситуація в окремих сферах

 

Даючи характеристику рівню свободи слова, експерти зійшлися на тому, що ця сфера також потерпає у порівнянні з попереднім роком. Схожа тенденція характерна для питань доступу місцевих жителів до об'єктивної інформації.

4Рівень свободи слова у порівнянні з попередніми результатами дослідженняРівень свободи слова у порівнянні з попередніми результатами дослідження

 

Також, на думку експертів, місцева влада не стала більш прозорою у питаннях прийняття рішень. А оцінка громадського контролю за діями влади у динаміці свідчить про зміну ситуації у гірший бік.

5Контроль громадськості за діями місцевої владиКонтроль громадськості за діями місцевої влади

 

Боротьба із злочинністю також не зазнала позитивних змін. Показники, що свідчать про погіршення ситуації, є найвищими у порівнянні зі всіма роками проведення дослідження.

6Боротьба зі злочинністюБоротьба зі злочинністю

У контексті подій останніх декількох місяців 2013 року експертам було поставлене питання щодо впливу відмови від підписання Угоди про асоціацію з ЄС на Чернігівську область. Однозначної оцінки цієї події по відношенню до ситуації в регіоні отримати не вдалося – думки експертів розділилися. 21,7% від загальної кількості респондентів вважає, що невдалий Вільнюський саміт жодним чином не вплинув на ситуацію в регіоні. Поряд з тим 26,5% експертів кажуть про негативні наслідки непідписання Угоди про асоціацію конкретно для Чернігівського регіону.

Рівень довіри до влади не зріс у порівнянні з попередніми роками. Цей висновок стосується як обласної влади, так і м. Чернігова. За судженнями експертів, рівень недовіри по відношенню до Чернігівської ОДА у порівнянні з попереднім 2012 роком зріс на 2,4%, на 2,9% у випадку Чернігівської обласної ради, на 3,9% по відношенню до Чернігівської міської ради.

7Рівень довіри до органів місцевої владиРівень довіри до органів місцевої влади

 

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради також зазнав втрат у питаннях громадської довіри, попри те, що переважна частина експертів (46,9%) вважають, що нічого не змінилося за попередній рік. Про це свідчить низький поріг позитивної оцінки (2,5%), а також кількість експертів, які не змогли визначитися зі своєю оцінкою (13,6%).

8Виконавчий комітет Чернігівської міської радиВиконавчий комітет Чернігівської міської ради

В оцінці ефективності заходів, проведених владою по налагоджуванню співпраці зі ЗМІ, громадськими організаціями, місцевим бізнесом, осередками політичних партій домінує показник «посередньо». Зріз в динаміці показує, що у порівнянні з попереднім роком ця шкала трохи посунулася, поступаючись місцем показникам з негативним забарвленням.

9Ефективність заходів, які в 2013 році здійснювали органи влади у Чернігівській області по налагодженню співпраці зЕфективність заходів, які в 2013 році здійснювали органи влади у Чернігівській області по налагодженню співпраці з

Розвиток громадського сектору та регіонального інформаційного простору

Вплив на громадське життя області з боку громадських організацій був незначний – так вважає 71,1% експертів. Разом з тим з усіх запропонованих напрямків роботи експерти найвищу оцінку надали діяльності громадських організацій, пов'язаної з контролем та моніторингом влади.

10

 

Провідну роль на формування діалогу влади з громадою, на думку експертів, грали вуличні акції та пікетування (48,8%). Серед арсеналу дієвих інструментів значну підтримку також отримали круглі столи та обговорення.

11

Питання доступу до об'єктивної інформації на теренах регіонального медіа-поля залишає бажати кращого. Разом з тим діаметрально протилежні думки стосовно рівня об'єктивності матеріалів місцевих ЗМІ є приблизно релевантними. Так, у порівнянні з 2012 роком він залишився без змін – так вважає 38,1% опитаних, дещо підвищився – висновки 27,4% респондентів, дещо знизився – 23,8%.

І в малих містах Чернігівщини, і в обласному центрі найбільше експерти довіряють Інтернет-виданням. Показники, що характеризують рівень довіри до незалежної преси та місцевих приватних каналів на рівні міста, є однаковими. Проте на рівні області друкованим незалежним виданням довіряють більше, ніж місцевому телебаченню.

12

Найбільшу залежність засобів масової інформації експерти вбачають від власників. Якщо ж подивитися на показники в динаміці, то у порівнянні з попереднім роком залежність збільшилася від місцевих органів влади, проте зменшилася від усіх інших суб'єктів.

13Рівень залежності засобів масової інформації у Чернігівській області від:Рівень залежності засобів масової інформації у Чернігівській області від:

Діяльність політичних партій в Чернігівській області

Вплив на суспільно-політичне життя місцевих осередків політичних партій був незначним, вважають учасники дослідження. Така оцінка діяльності партійних структур домінувала у двох останніх дослідженнях, які проводилися у 2011-2012 роках. Проте у 2013 році цей показник перевищує аналогічний за весь час існування проекту.

14

Щодо взаємодії місцевих осередків політичних партій з владою, громадськістю та медіа, то тут превалює оцінка, що характеризує їх вплив, як незначний. Цей показник зріс порівняно з попереднім роком дослідження стосовно всіх суб'єктів взаємодії, рівно так як і судження про те, що політичні партії практично не впливали на них.

15Оцінка впливу місцевих осередків політичних партій на:Оцінка впливу місцевих осередків політичних партій на:

Передивились 2059 разів
Опубліковано в Аналітика

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів

Люди в цьому діалозі

  • #340

    Гість - jingboo

    Поскаржитись

    J'étais une fois perplexe et ne comprenais pas pourquoi chaque RICHARD MILLE était si cher. Jusqu'au jour où j'ai entendu une histoire. Les vis sont la plus petite partie de la replique montre , le mouvement de la petite vis à l'atmosphère sera emporté. Le mouvement RICHARD MILLE n'est pas aussi bon qu'un gros grain de vis à riz, selon le modèle, la valeur de 5 francs suisses (environ 34 yuans) ou même plus. D'un point de vue coût, le prix d'une vis RICHARD MILLE est encore plus élevé qu'une vis en or K. Comme on peut l'imaginer, la valeur des autres parties du mouvement est plus chère. La raison de cette valeur élevée est que les vis RICHARD MILLE ne sont pas des vis ordinaires, mais des produits militaires et aéronautiques, dont cinq grades de titane, dont certains sont actuellement utilisés sur les avions passagers d'Airbus, à des coûts de traitement très élevés. En outre, la production de replique montre suisse très peu, presque tous les modèles est limitée. Dans le monde de la montre, une grande partie du coût de la montre, pas les pièces elles-mêmes, mais la production d'une nouvelle partie de la nécessité de réécrire le programme de la machine-outil, le coût est élevé. Bien que la production de la montre Richard Mille Montre soit généralement soutenue par l'usine de Parmigianne sous l'APRP et la Sands Foundation, la production de petites pièces spéciales, résultant dans chaque RICHARD MILLE, est "à prix élevé"

Популярні блогери

Ми в інтернеті