Соколов програє у публічності виконавчим органам, хоча попереду депутатів - результати дослідження Рекомендовані

  • Середа, жовт. 02 2013
  • розмір шрифту зменшити розмір шрифту збільшити розмір шрифту

Представники Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень та Громадянської мережі ОПОРА оприлюднили результати вимірювання всеукраїнського Індексу публічності місцевого самоврядування. Дослідження, базоване на спеціально розробленій методології, презентує рівень відкритості, прозорості та підзвітності місцевого самоврядування, а саме – міського голови, виконавчих органів та депутатів – трьох основних об'єктів вимірювання.

За словами Олександра Неберикута, координатора кампанії «Вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування», дослідження націлене на те, щоб зрозуміти, наскільки публічно приймаються рішення і втілюється в життя політика муніципалітету, і яким є внесок основних суб'єктів місцевого самоврядування в цей процес. Загалом вимірювання охопило 11 обласних центрів України – Донецьк, Івано-Франківськ, Луганськ, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одесу, Рівне, Черкаси, Чернігів та Ужгород. Протягом останніх чотирьох місяців у цих містах представники мережі ОПОРА та партнерських організацій надсилали запити на інформацію, ходили на прийоми до чиновників та депутатів, відвідували пленарні засідання рад, аналізували контент офіційних веб-сайтів та друкованих видань рад. Результатом такої роботи стали відповіді на оперативні питання (всього – 202), що дало змогу об'єктивно оцінити роботу органів та посадових осіб місцевого самоврядування та скласти рейтинг публічності муніципалітетів й, зокрема, міських голів, виконавчих органів та депутатів місцевих рад.

30Відтак, у загальному рейтингу публічності місцевого самоврядування перше місце посіла Івано-франківська міська рада з сумарним показником у 68% з можливих 100%. На другому місці опинилися органи місцевого самоврядування Луцька (65%), на третьому – Львова (61%). Рейтинг замикають Черкаська (39%) та Ужгородська (32%) міські ради. Чернігів (51%) разом з Миколаєвом та Луганськом розділив п'яту сходинку всеукраїнського рейтингу.

Регіональний зріз дослідження презентувала Ольга Різенко, менеджер Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень. Так, серед досліджуваних об'єктів на місцевому рівні роботавиконавчих органів Чернігівської міської ради поряд з діяльністю міського голови та депутатського корпусу є найпублічнішою. Її можна оцінити як таку, що проводиться на задовільному рівні. Зокрема, на цю картину вплинули такі індикатори дослідження, як «Адміністративні послуги» та «Доступ до публічної інформації». Тут йдеться про оцінку інформаційного наповнення офіційного веб-порталу Чернігівської міської ради, а також функціонування новоствореного Центру надання адміністративних послуг.

Через призму таких параметрів, як прозорість, відкритість, підзвітність, діяльність Чернігівського міського голови можна оцінити як таку, що знаходиться на низькому рівні. Очільник міста розділив 6 місце разом із Луганським міським головою. Попереду з невеликим відривом мер Одеси.

Особливих втрат у цьому контексті міський голова міста Чернігова зазнав через такі параметри дослідження, як «інформація про служби міського голови та кадрова політика», а також «основні програмні (концептуальні) документи муніципалітету». Більшою мірою вони спричинені недостатньою наповненістю офіційного веб-порталу Чернігівської міської ради.

Щодо діяльності представників депутатського корпусу Чернігівської міської ради, то публічною її назвати не можна. Проте, на думку виступаючої, дати об'єктивну оцінку колегіальному органу було вкрай важко.

Активні посилання:

Всеукраїнський звіт за результатами вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування

Регіональний звіт за результатами вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування

Індекс публічності (інфографіка)

Сюжет телеканалу "Дитинець"

Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Опубліковано в Новини

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів
  • Коментарі не знайдено

Популярні блогери

Календар статей

Ми в інтернеті