Мінздрав інформує, що виробництво сигарет в поточному році скоротилось на 13%

  • Вівторок, лист. 19 2013
  • розмір шрифту зменшити розмір шрифту збільшити розмір шрифту

Рік поточний показав, що виробництво сигарет в Україні скоротилось на 13 %. Про це повідомив керівник відділу контролю за тютюном Інституту стратегічних досліджень Міністерства України Костянтин Красовський. Та підкреслив, що за твердженнями тютюнових компаній зменшення обсягів виробнитва стається за рахунок збільшення контрабанди.

Пан Красовський зауважив, що за останні місяці спостерігається зростання ціни на тютюнові вироби. Тютюнові компанії повя'зують це зростання з ціною акцизу.

«Далі ще один цікавий економічний феномен... виробнитво зменшилось на 13%, державна статистика повідомляє про обсягі реалізованої промислової продукції без ПДВ та акцизу в гривнях. Так за цей рік, в порівнянні з попереднім, обсяги реалізації зріс на 4%, на 0,3 млрд грн. Тобто виробництво в фізичному обсязі падає, а в грошах зростає. Це можливо тільки тому, що зростають ціни на тютюнові вироби а зростають вони тільки тому, що українці стали менше палити, » - зауважив пан Красовський. Також, за його словами, підвищення цін на сигарети призводить до зменшення кількості курців. Насправді парадокс в тому, що кількість курців майже не залежит від ціни на сигарети. Люди, які палять досить довго не можуть, а часом не хочуть полишати цю звичку. Тому переходять на дешевші марки тютюну, або купують контрабандні сигарети.

Джерело: УНН

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Опубліковано в Новини

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів
  • Коментарі не знайдено

Популярні блогери

Календар статей

Ми в інтернеті