Чернігівщину очікує потік інвестицій після приєднання України до зони вільної торгівлі з ЄС Рекомендовані

Сюжет телеканалу "Дитинець"

9 жовтня 2013 року в м. Чернігові Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень ініціював проведення «круглого столу» на тему «Зона вільної торгівлі з ЄС: очікування Чернігівщини напередодні підписання Угоди про Асоціацію». Захід проходив в рамках проекту, який реалізує Поліський фонд у співпраці з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (м. Київ), другою робочою групою Української національної платформи Східного Партнерства та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

В роботі «круглого столу» взяли участь депутати місцевих рад, представники регіональної торгово-промислової палати, бізнесу, місцевих органів виконавчої влади, громадських та партійних організацій, ЗМІ, науковці. «Захід став першим серед 14 запланованих, що пройдуть в різних обласних центрах України до кінця листопада та матимуть на меті започаткування на місцевому рівні неупередженої дискусії щодо переваг та викликів для регіонів створення зони вільної торгівлі з ЄС», – відзначив керівник проекту, віце-президент Поліського фонду, Євгеній Романенко.

Відкриваючи «круглий стіл», Геннадій Максак, президент Поліського фонду, підкреслив, що очікуване у листопаді підписання Угоди про асоціацію з ЄС матиме суттєві наслідки як для України в цілому, так і для окремих регіонів, галузей, громад. Тому зараз, за кілька місяців до Вільнюського саміту, вкрай актуальним є поширення відомостей та обговорення в регіонах переваг та викликів поглиблення економічної співпраці з Європейським Союзом саме з точки зору специфіки окремих областей.

Під час презентації, присвяченої економічним наслідкам підписання Угоди про асоціацію, науковим співробітником Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Віктором Гречиним були представлені результати аналізу переваг та викликів для різних галузей економіки. «Співвідношення значного потенціалу і дуже низького рівня інвестицій обумовлює потенційно високий рівень прибутковості або соціального ефекту проектів, які запроваджуватимуться в Чернігівській області», - відзначив експерт.

Обговорюючи економічні наслідки для Чернігівської області приєднання України до Поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі з ЄС (ПВЗВТ), учасники «круглого столу» були одностайні у схвальних оцінках доцільності та безальтернотивності поглиблення співпраці з європейськими країнами. Як відзначили, зокрема, перший заступник начальника Чернігівської митниці Міндоходів Віктор Вечер, голова Чернігівської профспілки підприємців Олена Варнакова, представник ПБП "ВИМАЛ" Сергій Лазар найбільш вагомим позитивним ефектом поглиблення підписання Угоди стане запровадження чітких та прозорих правил ведення бізнесу, усунення корупційної складової. «Низка підприємств Чернігівщини мають досвід роботи на європейських ринках. Вони вже зараз адаптують якість продукції до вимог ЄС, проходять процедури оцінки виробництв з боку комісарів ЄС», – відзначила начальник відділу зовнішньоекономічної діяльності Чернігівської регіональної ТПП Лариса Циган. За словами представника департаменту економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації Ярослава Охріменка, 28% експортних поставок області здійсніться до країн Європи. Водночас подальший розвиток торгівлі повинен базуватися на зменшенні частки товарів низької переробки. Загалом позитивно приєднання до ПВЗВТ відіб'ється на харчовій, легкій промисловості Чернігівської області, малому бізнесі. Найбільш постраждають, на думку учасників, агропромислові виробники регіону, які потребуватимуть найбільшої уваги держави.

Серед найбільш проблемних моментів для регіону учасники заходу називали потребу в адаптації національних стандартів якості до рівня європейських. Передусім, це стосується продукції агропромислового виробництва. У зв'язку з цим експерти наголошували на необхідності широкої державної підтримки процесів адаптуваня до стандартів ЄС.

Підбиваючи підсумки «круглого столу», учасники відзначили, що приєднання України до ПВЗВТ дає передусім шанс на модернізацію та розвиток регіональної економіки, для використання якого необхідна кропітка робота і влади, і бізнесу, і інститутів громадянського суспільства.

З презентаціями експертів можна ознайомитися тут

Передивитися вбудовану фотогалрею в Інтеренеті за адресою:
http://polis.cn.ua/novini/chernihivshchynu-ochikuie-potik-investytsii-pislia-pryiednannia-ukrainy-do-zony-vilnoi-torhivli-z-yes.html#sigProGalleriaa76981650b
joomlamodniyportal.ru
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Опубліковано в Новини

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів

Люди в цьому діалозі

Популярні блогери

Календар статей

Ми в інтернеті