Черговий Посол завітав у Чернігів. Тепер з Естонії

  • Понеділок, лист. 18 2013
  • розмір шрифту зменшити розмір шрифту збільшити розмір шрифту

Брюссель помітно готується до Вільнюського саміту. За останні місяці Чернігів «побачив» більше дипломатів, ніж за попередні декілька років. Сулев Канніке, Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні, зустрівся сьогодні з чернігівськими журналістами. Говорили про наболіле – чи підпише Україна Угоду про асоціацію.

Крім всього, присутніх хвилювала доля Естонії після входження в спільний європейський дім. Відповідаючи на питання, пан Посол описав дві основні площини змін. Перш за все, це інституційна модернізація. За словами пана Посла, цей етап був складний з огляду на врегулювання законодавчої бази. Але, на його думку, сьогодні можна пересвідчитися, що естонський уряд прийняв тоді якісні рішення.

Також виступаючий звернув увагу на пряму фінансову допомогу з боку ЄС. За приблизними підрахунками пана Посла за останні роки значно збільшилася фінансова підтримка Естонії з боку ЄС. І це в кількадесят разів більше у порівнянні з фінансовими вливаннями в Україну за часи незалежності.

У цілому, високопоставлений гість змалював наступну картину. Із вступом Естонії в ЄС країна пережила економічний бум. Нині малий та середній бізнес почуває себе впевнено. Щодо відтоку людей після відкриття кордонів, то тут є певні секторальні відмінності. Здебільшого тільки висококваліфіковані фахівці працюють на більш «заможних сусідів», дуже часто не залишаючи при цьому батьківщини. Також за результатами впровадження медичної реформи якість надання медичних послуг для пересічного громадянина значно покращилася.

Висловив свою думку пан Посол і щодо європейської долі України. Він вважає, що відкладати підписання асоційованої угоди не можна, бо і без цього було втрачено багато часу. У разі ж підписання ЄС змусить імплементувати її положення.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Опубліковано в Новини

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів
  • Коментарі не знайдено

Популярні блогери

Календар статей

Ми в інтернеті