"Британіками" світової літератури ділиться Книголюб

Світ належить переможцям. Тільки найкращі викарбовують у віках свій слід, а їх послідовники, чи ті, хто трошки не дотягнув до першості, губляться у вічності. Усі знають про "Титанік", проте не менш трагічний "Британік" поглинула невідомість. Всім відомо ім'я першого космонавта, а другого – згадують через раз. Номер два – це не номер один. Але, на нашу думка, не в літературі. Для встановлення історичної справедливості ми Вам пропонуємо перелік романів № 2.

Почнемо з драматурга Джерома К. Джерома. Усе населення пострадянського простору спостерігало екранізацію його тріумфального роману "Троє у човні, не рахуючи собаку". Цей твір приніс автору популярність. Проте мало кому відома повість "Троє на чотирьох колесах" або, як часто у нас перекладають "Троє на велосипедах". У повісті з'являються ті ж головні герої, тільки тепер, як Ви, сподіваюся, здогадалися, вони подорожують велосипедами Німеччиною. Треба відмітити, що між цими двома романами пройшло 10 років. Відповідно, майстерність Джерома К. Джерома, як коміка, тільки посилилися: жартівливих історій більше, гумор тонше. І хоча критики того часу нарекли, називаючи повість придатком роману "Троє у човні...", як на мене, збережена манера іронічного викладу тесту дозволяє йому бути не номером два, а на рівних.

Наступний у моєму списку - гостросатиричний роман-фельєтон "Золоте теля" Ільфа та Петрова. Якщо "12 стільців" – це роман-епопея, гумористичний вибух, то, повірте "Золоте теля" – це напрочуд вдалий сіквел. Остап Бендер постає тепер у ролі шантажисту. Прекрасна тонка іронія могла б прославити "Золоте теля", та доля вирішила інакше. 

Коли Ви чуєте ім'я Джоанна Роулінг, автоматично в уяві постає хлопчина Гарі з окулярами, плащем та мітлою. Цей літературний персонаж приніс авторці всесвітню славу, його пригоди читали, читають і, сподіваюся, читатимуть. Та мало, хто знає, що Джоан К. Роулінг (так вона підписується під своїми творами) після саги Гарі Потера спромоглася на досить серйозний роман "Випадкова вакансія".

Цільова аудиторія – дорослі, сюжет захоплює. Дійство проходить у вигаданому англійському містечку Пегфорд, назву якого авторка придумала, об'єднавши назви двох реальних англійських міст Ньюпорт Пагнел та Чагфорд. За відгуками, незважаючи на діаметрально інший стиль, манера написання збереглася та відчувається рука Роулінг. Це гостро соціальний роман. Більше нічого не напишу – читайте самі. Проте, за власними відчуттями, якби не Гарі, то роман зміг би вийти на перше місце у творчості Джоан К. Роулінг, а так, тільки № 2.

Чи відомо Вам, що окрім "Лоліти" літературна спадщина Володимира Набокова складає ще 18 романів. Так, досить делікатний сюжет, зробив цей роман популярним. І ось вже 60 років він не втрачає позицій, проте "Машеньку" оминути теж не можна. Цей роман відноситься до ранньої набоковської творчості, він старший за "Лоліту" майже на 30 років. Саме у цьому творі автор розкриває теми, до яких повертатиметься у всіх наступних. Дійсно, вартий бути прочитаний Вами. Хороша, якісна класична література, яка зробить Вас ще ближче до верхівки піраміди Маслоу. Приємна ностальгія – немов читаєте влітку шкільну програму, проте з висоти вашого життя. 

Панас Мирний - наступний автор у моєму списку. Так, наш український автор. Запитайте у всіх, та почніть з себе – найпопулярніший роман Панаса Мирного. І відповідь... "Хіба ревуть воли...". А ще? Хіба Афанасій Рудченко (справжнє ім'я) за роки свого життя задовольнився би при всьому його драматичному таланті одним романом? Навряд чи. Тому, шкільна програма дала нам побачити лише айсберг таланту Панаса Мирного. Роман, який з легкістю конкурує з вже відомим нам твором – це "Повія". Погодьтеся, з огляду на сучасні тенденції епатувати читача, письменник досі в тренді. Я б прочитала цю книгу тільки через назву. До речі, для любителів історії – настільки передається дух і час подій роману – жоден підручник не йде у порівнянні. 

Завершити хотілося б словами Шевченка: "Учітеся, діти мої, думайте, ЧИТАЙТЕ..."

Передивились 1307 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Опубліковано в Книголюб
Марина Кругова

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів
  • Коментарі не знайдено

Календар статей

Ми в інтернеті